160LSW2200MDHE51X83
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
160LSW2200MDHE51X83
JLCPCB Part #
C3813934
Package
Bolt,D51xL83mm
Description
-25℃~+105℃ 160V 21.8mm 2200uF 3000hrs@105℃ 51mm 83mm ±20% Bolt,D51xL83mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS