10USC18000MEFC20X40
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
10USC18000MEFC20X40
JLCPCB Part #
C1607903
Package
Plugin,D20xL40mm
Description
-25℃~+85℃ 10V 10mm 18000uF 20mm 3.31A@120Hz 3000hrs@85℃ 40mm ±20% 插件,D20xL40mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS