RVT2A100M0607
Extended
Manufacturer
RS
MFR.Part #
RVT2A100M0607
JLCPCB Part #
C19077968
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 100V 10uF 35mA@120Hz 6.3mm 7.7mm ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS