UCR03EVPFLR470
MFR.Part #
UCR03EVPFLR470
JLCPCB Part #
C2079417
Description
0ppm/℃~+150ppm/℃ 200mW 470mΩ SMD Shunt ±1% 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS