UCR03EVPFLR240
MFR.Part #
UCR03EVPFLR240
JLCPCB Part #
C7089405
Description
-55℃~+155℃ 0ppm/℃~+150ppm/℃ 200mW 240mΩ Thick Film Resistor ±1% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS