MCR10ERTFL8R06
MFR.Part #
MCR10ERTFL8R06
JLCPCB Part #
C19745524
Description
-55℃~+155℃ 125mW 8.06Ω Thick Film Resistor ±1% ±250ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS