BH33M0AWHFV-TR
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
BH33M0AWHFV-TR
JLCPCB Part #
C3764368
Package
HVSOF-6
Description
-40℃~+85℃ 1 3.3V 300mA 5.5V 60dB@(1kHz) 90mV@(100mA) 95uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive HVSOF-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS