BH29M0AWHFV-TR
MFR.Part #
BH29M0AWHFV-TR
JLCPCB Part #
C3764367
Package
HVSOF-6
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.9V 300mA 5.5V 60dB@(1kHz) 60mV@(100mA) 65uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive HVSOF-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS