BD33HA5VEFJ-ME2
MFR.Part #
BD33HA5VEFJ-ME2
JLCPCB Part #
C21158040
Description
-40℃~+105℃@(Ta) 3.3V 500mA 8V 900mV@(500mA) 900uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive HTSOP-J8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS