GDZT2R8.2
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
GDZT2R8.2
JLCPCB Part #
C559318
Package
SOD-962
Description
1 Independent 100mW 500nA@5V 7.76V~8.64V 8.2V SOD-962 Zener Diodes ROHS