X9252US24IZ-2.7
Extended
Manufacturer
RENESAS
MFR.Part #
X9252US24IZ-2.7
JLCPCB Part #
C6030245
Package
SOIC-24-300mil
Description
-40℃~+85℃ 100uA 2.7V~5.5V 256 4 50kΩ I2C Linear ±300ppm/℃ SOIC-24-300mil Digital Potentiometers ROHS