QX2303L36F
MFR.Part #
QX2303L36F
JLCPCB Part #
C236068
Package
SOT-23-5
Description
-20℃~+85℃@(TA) 1 15uA 3.6V 300kHz 300mA 700mV~3.6V Boost Boost Built-in Fixed No SOT-23-5 DC-DC Converters ROHS