QX2304L27E
MFR.Part #
QX2304L27E
JLCPCB Part #
C219031
Package
SOT-89-3
Description
-20℃~+85℃@(TA) 1 15uA 2.7V 300kHz 800mA 900mV~3.6V Boost Boost Built-in Fixed Yes SOT-89-3 DC-DC Converters ROHS