PJ9500M33SQ
MFR.Part #
PJ9500M33SQ
JLCPCB Part #
C20618175
Package
SOT-89
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 120mV@(100mA) 3.3V 500mA 60dB@(1kHz) 66uVrms 6V 800nA Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS