EEV-FK1J151Q
MFR.Part #
EEV-FK1J151Q
JLCPCB Part #
C3829035
Package
SMD,D12.5xL14mm
Description
-55℃~+105℃ 12.5mm 14mm 150uF 5000hrs@105℃ 600mA@120Hz 63V ±20% SMD,D12.5xL14mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS