UCX1V471MNS1ZD
MFR.Part #
UCX1V471MNS1ZD
JLCPCB Part #
C1587213
Package
SMD,D12.5xL14mm
Description
-40℃~+135℃ 12.5mm 14mm 2000hrs@135℃ 35V 375mA@120Hz 470uF 70mΩ ±20% SMD,D12.5xL14mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS