EEV-FK1E152M
MFR.Part #
EEV-FK1E152M
JLCPCB Part #
C3829143
Package
SMD,D16xL17mm
Description
-55℃~+105℃ 1.35A@120Hz 1500uF 16mm 17mm 25V 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D16xL17mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS