EEV-FK1E152V
MFR.Part #
EEV-FK1E152V
Description
-55℃~+105℃ 1.8A@100kHz 1500uF 16mm 17.1mm 25V 5000hrs@105℃ ±20% - Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS