EEUFS1C122
MFR.Part #
EEUFS1C122
JLCPCB Part #
C542092
Package
Plugin,D10xL16mm
Description
-40℃~+105℃ 1.79A@100kHz 10mm 1200uF 16V 16mm 5mm 8000hrs@105℃ ±20% 插件,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS