EEU-ED2D680S
MFR.Part #
EEU-ED2D680S
JLCPCB Part #
C1589861
Package
Plugin,D16xL20mm
Description
-25℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 16mm 200V 20mm 400mA@120Hz 68uF 7.5mm ±20% Plugin,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS