EEF-LR0D221R
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEF-LR0D221R
JLCPCB Part #
C2161830
Package
SMD,4.3x7.3mm
Description
-55℃~+105℃ 1mm 2000hrs@105℃ 220uF 2V 4.5mΩ 7.5A@100kHz Polymer ±20% SMD,4.3x7.3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS