EEFGX0D471R
MFR.Part #
EEFGX0D471R
JLCPCB Part #
C427106
Package
SMD,7.3x4.3mm
Description
-55℃~+105℃ 10.2A@100kHz 2000hrs@105℃ 2V 3mΩ@100kHz 470uF Polymer ±20% SMD,7.3x4.3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS