EEFCX0G221R
MFR.Part #
EEFCX0G221R
JLCPCB Part #
C193236
Package
SMD,7.3x4.3mm
Description
-55℃~+105℃ 15mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 220uF 4V 5.1A@100kHz Polymer ±20% SMD,7.3x4.3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS