EEEHD1C101AP
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEEHD1C101AP
JLCPCB Part #
C344069
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-40℃~+105℃ 10.2mm 100uF 130mA@120Hz 16V 5000hrs@105℃ 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS