EEEHBH220UAP
MFR.Part #
EEEHBH220UAP
JLCPCB Part #
C401821
Package
SMD,D6.3xL5.8mm
Description
-40℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 22uF 35mA@120Hz 5.8mm 50V 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS