EEF-SX0D271R
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEF-SX0D271R
JLCPCB Part #
C3275161
Package
SMD,4.3x7.3mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 270uF 2V 2mm 9mΩ Polymer ±20% SMD,4.3x7.3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS