EEEHB0J330R
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEEHB0J330R
JLCPCB Part #
C336726
Package
SMD,D4xL5.8mm
Description
-40℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 29mA@120Hz 33uF 4mm 5.8mm 6.3V ±20% SMD,D4xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS