EEEHA1H470P
MFR.Part #
EEEHA1H470P
JLCPCB Part #
C336421
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-40℃~+105℃ 10.2mm 1000hrs@105℃ 100mA@120Hz 10mm 47uF 50V ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS