EEEHA1C470WR
MFR.Part #
EEEHA1C470WR
JLCPCB Part #
C336195
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 16V 39mA@120Hz 47uF 5.4mm 5mm ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS