EEEFN1E101UV
MFR.Part #
EEEFN1E101UV
JLCPCB Part #
C497593
Package
SMD
Description
-55℃~+105℃ 100uF 2000hrs@105℃ 240mA@100kHz 25V 360mΩ@100kHz ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS