EEEFN0J151UR
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEEFN0J151UR
JLCPCB Part #
C494777
Package
SMD,D5xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 150uF 160mA@100kHz 2000hrs@105℃ 6.3V 700mΩ@100kHz ±20% SMD,D5xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS