EEE-FK1H102AV
MFR.Part #
EEE-FK1H102AV
JLCPCB Part #
C2164039
Package
SMD,D16xL16.8mm
Description
-55℃~+105℃ 1.61A@100kHz 1000uF 16mm 17.1mm 5000hrs@105℃ 50V 73mΩ@100kHz ±20% SMD,D16xL16.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS