EEE-TP1E182V
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEE-TP1E182V
JLCPCB Part #
C2164089
Package
SMD,D16xL16.8mm
Description
-55℃~+125℃ 16mm 17mm 1800uF 2.4A@100kHz 25V 3000hrs@125℃ 47mΩ@100kHz ±20% SMD,D16xL16.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS