EEV-FK1V102V
MFR.Part #
EEV-FK1V102V
JLCPCB Part #
C2164049
Package
SMD,D16xL16.8mm
Description
-55℃~+105℃ 1.8A@100kHz 1000uF 16.8mm 16mm 35V 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D16xL16.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS