EEE-FK1A471GL
MFR.Part #
EEE-FK1A471GL
JLCPCB Part #
C1881626
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 10V 160mΩ 2000hrs@105℃ 450mA@120Hz 470uF 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS