EEE-FK1A102GL
MFR.Part #
EEE-FK1A102GL
JLCPCB Part #
C1881673
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 1000uF 10V 10mm 2000hrs@105℃ 637.5mA@120Hz 80mΩ ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS