EEE1VA470WAP
MFR.Part #
EEE1VA470WAP
JLCPCB Part #
C336308
Package
SMD,D6.3xL5.4mm
Description
-40℃~+85℃ 1000hrs@85℃ 35V 47uF 5.4mm 6.3mm 70mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS