EEE0GA471XP
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEE0GA471XP
JLCPCB Part #
C413672
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-40℃~+85℃ 1000hrs@85℃ 200mA@100kHz 470uF 4V 6.3mm 7.7mm ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS