2TPSF270M6E
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
2TPSF270M6E
JLCPCB Part #
C347535
Package
SMD,2.8x3.5mm
Description
-55℃~+105℃ 108uA 270uF 2V 3.2A@100kHz 6mΩ@500kHz ±20% SMD,2.8x3.5mm Tantalum Capacitors ROHS