16SVPC270M
MFR.Part #
16SVPC270M
JLCPCB Part #
C136276
Package
SMD,D8xL11.9mm
Description
-55℃~+105℃ 11.9mm 16V 16mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 270uF 4.07A@100kHz 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL11.9mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS