TFSSE1K50FE
MFR.Part #
TFSSE1K50FE
JLCPCB Part #
C7067854
Package
SMD,21x10.5mm
Description
-40℃~+155℃ 1.5W 1.5kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ SMD,21x10.5mm Chip Resistor - Surface Mount ROHS