TFSSB270RFE
MFR.Part #
TFSSB270RFE
JLCPCB Part #
C6331844
Package
SMD,11x5.5mm
Description
-40℃~+155℃ 270Ω 500mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ SMD,11x5.5mm Chip Resistor - Surface Mount ROHS