SBK20R015FER
Extended
Manufacturer
Ohmite
MFR.Part #
SBK20R015FER
JLCPCB Part #
C6215176
Package
SMD,11.4x6.4mm
Description
-55℃~+155℃ 15mΩ 5W ±1% ±40ppm/℃ SMD,11.4x6.4mm Chip Resistor - Surface Mount ROHS