W77E516A40FL
Extended
Manufacturer
Nuvoton Tech
MFR.Part #
W77E516A40FL
JLCPCB Part #
C2641032
Package
QFP-44(10x10)
Description
0℃~+70℃ 1KB 36 4.5V~5.5V 40MHz 51 Family 64KB 8 Bit Built-in FLASH QFP-44(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS