UWD1E221MCL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UWD1E221MCL1GS
JLCPCB Part #
C2163235
Package
SMD,D8xL10mm
Description
-55℃~+105℃ 10mm 170mΩ 220uF 225mA@120Hz 25V 5000hrs@105℃ 8mm ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS