UWD0J221MCL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UWD0J221MCL1GS
JLCPCB Part #
C7137328
Package
SMD,D6.3xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 115mA@120Hz 2000hrs@105℃ 220uF 5.8mm 6.3V 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS