UUX2E6R8MNL1GS
MFR.Part #
UUX2E6R8MNL1GS
JLCPCB Part #
C2163679
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-40℃~+105℃ 10.5mm 250V 3000hrs@105℃ 44mA@120Hz 6.8uF 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS