UUL1H470MNL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUL1H470MNL1GS
JLCPCB Part #
C2757986
Package
SMD,D8xL10mm
Description
-40℃~+105℃ 47uF 5000hrs@105℃ 50V 92mA@120Hz ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS