UUL1H2R2MCL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUL1H2R2MCL1GS
JLCPCB Part #
C2163231
Package
SMD,D4xL5.8mm
Description
-40℃~+105℃ 11mA@120Hz 2.2uF 5000hrs@105℃ 50V ±20% SMD,D4xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS