UUE1V331MNS1MS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUE1V331MNS1MS
JLCPCB Part #
C2163967
Package
SMD,D16xL17.5mm
Description
-55℃~+125℃ 16mm 17.5mm 330uF 35V 5000hrs@125℃ 670mA@120Hz ±20% SMD,D16xL17.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS